MS home page VFAPI >
.

VFAPI

Datum návodu: 16.04.2003

Úvodem

Toto je malý prográmek od autorů TMPEG-Encoderu a umožňuje vytvoření tzv. pseudo avi souborů z projektů programů DVD2AVI, AviUtl.

Krátké vysvětlení jak to funguje: VFAPI se chová jako normální kompresní video kodek, ale on není vlastně kodek. Je to spíše takový balič. VFAPI dostává nekoprimovaná RGB data ze serverové aplikace (DVD2AVI, AviUtl, TMPG) a zabaluje je do AVI souboru. Tento soubor poté můžeme načíst v libovolném programu, který podporuje AVI.

V krátkosti objasním, co se děje s pseudo AVI souborem dále. Překonvertovaný projekt d2v, nahraný do programu podporující avi formát, se chová jako normální AVI soubor. Nyní řekněme, že program chce číst snímek 1000. Co se stane? VFAPI řekne Pluginu (d2vavi.vfp), že je potřeba snímek 1000. DVD2AVI dekóduje snímek 1000 z vob souboru a ten je přenesen prostřednictvím VFAPI Pluginu v nekomprimovaném formátu do VFAPI. VFAPI tento snímek zabali do avi formátu.

Instalace

Ještě než začneme s programem VFAPI pracovat, je nutno nainstalovat VFAPI codek. Rozbalíme instalační soubor VFAPIConv-1.05-EN.zip do libovolného adresáře. Nyní spustíme soubor vifpset.bat, který nám zajistí registraci VFAPI codeku ve Windows.

Start

Spustíme nyní VFAPI Reader Codec (VFAPIConv-EN.exe).
Poznámka: Je lepší si tento soubor nakopírovat do adresáře, v kterém je umístěn program DVD2AVI. To z toho důvodu, že se používají oba dva programy současně.

Přidání Job

Stiskneme tlačítko Add job a vybereme soubor d2v, který chceme zpracovat. Mužeme přidávat a ubírat více d2v projektů. S touto možností se můžeme setkat např. při zpracovávání seriálů. Nadefinujeme si několik Jobů a převod spustíme najednou.

Po otevření d2v souboru se otevře okno. Jelikož zpracování zvuku děláme odděleně od zpracování videa, máme ve volbě Options: přístupné pouze položky Video Output a Video Output by VFAPI Reader Codec.

Převod

Po výběru místa uložení pseudo AVI souboru a klikneme na tlačítko OK.

Nyní vidíme nedifonovaný Job ve frontě. Můžeme přidat další nebo zahájit konverzi tlačítkem Convert. Po chvilce máme vytvořený pseudo AVI soubor, který můžeme načíst v libovolném editovacím programu.

Ještě než se souborem začnete pracovat, je dobré se přesvědčit, zda-li je soubor v pořádku. Otevřeme tedy pseudo AVI soubor v libovolném přehrávači video souborů. Pokud se nám začne film přehrávat, vše je v pořádku. Přehrávání sice bude trhané, ale nemusíte se strachovat, protože je to způsobeno ppřevodem z MPEG2 Streamu.


hr
hr
hr

Domovská stránka   Nahoru

hr

Poslední změna: 26.11.2010

© Martin Šour 2004  W3C  HTML 4.01   W3C  CSS 2.1